5 Essential Elements For et işareti

Apple marka Macbook bilgisayarlarda @ işareti yapmak için klavyenin üst Guysüsünde bulunan sayılar arasında 2 tuşuna change ile birlikte aynı anda basmak gerekiyor. Shift+two tuş kombinasyonuna bastığınız zaman @ işaretini yapmış olursunuz.

Et (@) işaretinin ne anlama geldiğini ve hangi yöntemler ile yazılabileceğini inceledik. Cihazınızda ya da klavyenizde herhangi bir sorun yaşıyorsanız da en pratik yol buradan @ işaretini kopyalamak olacaktır.

Eğer ingilizce klavye kullanıyorsanız; Change + two tuş kombinasyonu ile @ et işareti yapabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemler sizin için çOkay karışıksa ya da klavyenizde yaşadvertığınız bir sorun varsa (tuşlar basmıyor olabilir) bu yazımızın içerisinden herhangi bir @ işaretini kopyalayıp kullanacağınız yere yapıştırabilirsiniz.

Direkt olarak @ buradaki et işaretini ctrl+c yapıp kopyalayın. Ardından nerede yapmak istiyorsanız o belgeye ctrl+v yapıp yapıştırın. Kısacası kopyala yapıştır ile et işareti yapmak da mümkündür.

İngilizce Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır? (@) İngilizce klavye kullanılan bilgisayarda at işareti yapmak için 'shift' tuşuna basılır ve daha sonra 2 rakamına tıklayarak @ elde edilir.

İkinci yöntemimiz yine klavyeden çAlright kolay şekilde yapılıyor. Klavyeden "Alt + 64" tuşlarına basarsanız @ buradaki gibi et işaretini yapmış olursunuz.

Yukarıdaki hiç bir yöntemi yapamadınız ve sorunu bir türlü anlayamadıysanız. Ee aceleniz de varsa sadece @ et işaretini kopyalayıp dilediğiniz yere yapıştırarak o anki işinizi halledebilirsiniz.

Bir macbook kullanıcısı olarak esasında et işareti mac kısmı biraz karmaşık gelmişti. Ancak bir süre sonra alışınca windows işletim sisteminden daha kolay olduğunu anlıyorsunuz.

Makalemizde five advertisementımdan oluşan bir liste yaparak sizlere et işareti nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Bu durumun dışında eğer @ işaretini yapmak istiyorsanız makalemizden işareti seçip kopyalayabilirsiniz. Bu en kolay yöntemdir.

Your browser isn’t supported anymore. Update it to find the most effective YouTube experience and our newest attributes. Learn more

Bunu varsayılan tarayıcınızın ayarlarından yapmanız mümkün. Normalde kısayollar Alt Gr ve bir karakter veya Alt + Ctrl + bir karakter ile açılır. Alt Gr ve Q harfine bastığınız zaman et işareti yerine bir pencere açılıyorsa o pencerenin kısayolu olmuş demektir.

Whatsapp ve diğer iletişim uygulamalarında önemli mesajların kaybolmaması için gönderilen et işareti mesajın baş tarafına @ işareti konulur.

Özellikle e-posta yazarken gerekli olan ve e-posta adreslerinde bulunan bir işaret olan et işareti, çeşitli emoji işaretlerinin kısayollarında da kullanılıyor. Bilgisayar ve telefon klavyesinde et yazabilmek için tek bir tuşa basmak yeterli olmuyor.

Q klavyeye sahip bir bilgisayar ekranında bu işareti görmek için 'Alt Gr' tuşuna ve Q harfine basılarak işaret elde edilir. Ayrıca Ctrl + Alt + Q tuşlarına sırasıyla basarak da @ işareti oluşturulur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Essential Elements For et işareti”

Leave a Reply

Gravatar